Dünya Kaplumbağa Günü Nedir?

Dünya Kaplumbağa Günü, 2000’den beri gerçekleşen yıllık bir etkinlik olarak kutlanmaya devam etmektedir. Amerikan Kaplumbağa Kurtarma tarafından kuruldu.

Dünya Kaplumbağa Günü 2019 yılında da kutlanarak bilinç oluşturmaya devam ediyor.

Dünya Kaplumbağa Günü’nün amacı, insanları kaplumbağa ve kaplumbağaların yaşam alanlarını korumak için yapabilecekleri şeyler konusunda eğitmektir. Aynı zamanda, bu sürüngenlerin günlük olarak birçok insana getirdiği neşenin kutlamasıdır.

 23 Mayıs Kaplumbağa Günü Nasıl Kutlanır?

Gün, tüm dünyada çeşitli şekillerde kutlanmaktadır. Diğerleri sadece yeşil bir şeyler giymeye karar verebilirken, kaplumbağa gibi giyinen birçok insan var. İnsanlar ayrıca kendi bölgelerinde yaşayan kaplumbağaları kurtarmaya yardım eden projelere aktif olarak dahil oluyorlar.

Ayrıca, öğretmenlerin Dünya Kaplumbağa Günü çevresinde dersler oluşturmak için kullanabilecekleri okullara sunulan bazı kaynaklar da vardır. Bu, kaplumbağaların ve kaplumbağaların karşılaştığı tehditlerin gelecek neslinde farkındalığın arttırılmasında önemli bir adımdır. Aynı zamanda çocukların dahil olmaktan hoşlandıkları bir şeydir.

Dünya Kaplumbağa Günü Ne Zaman?

Dünya Kaplumbağa Günü her yılın 23 Mayıs ayı’nda kutlanır. Amerikan Kaplumbağa Kurtarma (ATR) 1990 yılında karı koca ekibi Susan Tellem ve Marshall Thompson tarafından kuruldu. Tüm kaplumbağa ve kaplumbağa türlerini kurtarıp rehabilite eden kar amacı gütmeyen bir organizasyondur.

Aynı zamanda, bu hayvanların yaşadığı ortamları korumak için de çok çalışır. Hayvanlar için her zaman yeni evler bulmaya çalışacaklar, ancak eğer bu mümkün değilse, ATR‘nin bakımı altında kalacaktır.

Kaynak: https://www.awarenessdays.com/awareness-days-calendar/world-turtle-day-2019/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz